„Бомба 23“: Груевски нарачува физичка пресметка со Жерновски

СДСМ ќе ја објави 23-тата бомба. Како што велат од СДСМ, оваа бомба е за начинот на пресметка на власта со Општина Центар која ја загуби на локалните избори, по 10-годишно владеење.

Во една од „бомбите“ велат, за А1 он, извори од СДСМ се слуша како Никола Груевски договара физички напад врз Жерновски.

Тоа велат од СДСМ е ден пред нападот и демолирањето на општината од така наречените „верници“.

Оваа бомба ќе биде објавена денеска во 14 часот, во паркот во Капиштец.

Би можело да ве интересира

Лажна дојава за бомба во индиски авион

ВИДЕО: Евакуирана железничка станица во Брисел поради закана од бомба

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Митровски: Ако Павле Богоевски молчи, обвинителството нема докази, ако признае може да добие и затвор

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Три трговски центри во Брисел евакуирани по дојава за бомба

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Откриена бомба во трговски центар во Брисел

1 comment

dadi 19/04/2015 - 09:30 at 09:30

Samo dui moze da ve trgne od vlast i toa za kratko a vece pocna

Reply

Leave a Comment

nineteen − eleven =