„Blizoo“ одбележа една година присуство на македонскиот пазар

Од:

Телекомуникацискиот оператор „Blizoo“ денеска во продажниот салон во ГТЦ ја прослави првата година од работењето на македонскиот пазар. Првиот роденден, истовремено со низа настани беше одбележан во трите продажни салони низ Скопје.

Посетителите добија подароци, а новите корисници кои потпишаа договор на 24 месеци, добија на подарок 50% попуст за користење на услугите за ТВ, интернет и телефонија.

Главниот извршен директор на „Blizoo“ Кирил Трендафилов оцени дека за една година направиле повеќе од очекуваното и планираното.

Ги намаливме цените и ја зголемивме конурентноста во телекомуникацискиот сегмент. Изминативе две години, ивестиравме над 7 милиони евра во надградба на мрежата. Меѓу другото, успеавме да се позиционираме на третото место на листата на најбрзо растечки компании, како и на дваесеттото место на листата на најуспешни компании во Македонија, рече Трендафилов.

„Blizoo“ е телекомуникациски оператор чии услуги се достапни во Скопје, Тетово, Куманово, Велес, Штип и Прилеп.

Би можело да ве интересира

Јунајтед Груп стана член на Извршниот одбор на ЕТНО

Јунајтед Груп поддржана од БЦ Партнерс постигна договор да го купи грчкиот телекомуникациски оператор Винд Хелас

Ана Ололовска

Српскиот државен Телеком влегува во Македонија, веќе основал фирма во земјава

Жарко Настоски

Предлогот за измени во Законот за електронски комуникации усвоен од Комисијата за транспорт и врски

Жарко Настоски

Јунајтед Груп ја презеде најголемата бугарска медиумска групација Нова

Жарко Настоски

Компанијата VIVACOM на United Group меѓу најбрзо растечките провајдери на сателитски услуги за деловни корисници во светот

Жарко Настоски