Без вода утре неколку улици во општина Карпош

Од:

Без вода утре ќе останат неколку улици во општина Карпош поради уличен дефект од Ф-150 мм и дефект на шибер Ф-80мм на улица „Дрезденска“ 38 и „Анкарска“ во населба Тафталиџе.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиено известување од ЈП „Водовод и канализација“, без вода ќе бидат корисниците на улиците „Њу Делхиска“, „Дрезденска“, „Анкарска“, „Атинска“, „Алжирска“, „Бахар Моис“, „Римска“, „Наум Евро“, „Панче Пешев“, „Генерал Михајло Апостолски“, „Борка Талевски“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 до 13 часот.

Би можело да ве интересира

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он

Стевчо Јакимовски ќе се кандидира за нов мандат во Карпош

А1он

Жени се тепале во Карпош, па се вмешале и мажите – еден е ранет со нож

Жарко Настоски

Нови хибридни дигестори во лабораториите на Водовод – Скопје

Ана Ололовска

Реконструкција на повеќе улици во Карпош

Ана Ололовска

ЈП Водовод и канализација: Граѓаните да не фрлаат отпад во канализацискиот систем

Ана Ололовска