Без вода утре корисниците на „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во скопска Кисела Вода

Од:

Корисниците од улиците „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во општина Кисела Вода во Скопје утре од 9 часот ќе немаат вода поради изведување водоводен приклучок на ул. „Георги Димитров“ бр.17 б.

Прекинот на водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување од ЈП Водовод и канализација.

Би можело да ве интересира

Без вода делови од улицата Серава

Ана Ололовска

Бесплатна помош за стари и изнемоштени лица во општините Кисела Вода, Шуто Оризари и Карпош

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во селата Студеничани и Драчево

Ана Ололовска

Без вода утре Бојане, задутре дел од Припор

Ана Ололовска

Дел од Центар без вода

Ана Ололовска

Без вода неколку улици меѓу кои „Ленинградска“

Ана Ололовска