Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

Од:

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од населбата Маџир Маало во Општина Центар.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека прекинот е поради уличниот дефект ф-80 милиметри на улица „Раде Јовчевски Корчагин“ 15.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

ЈП Водовод и канализација – Скопје: Во минатите 4 години извршивме реконструкција и обнова на водоводната мрежа во должина од 66.3км

Ана Ололовска

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Без вода дел од Пинтија

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он