Без струја утре дел од Општина Карпош

Од:

Без струја утре ќе бидат дел од корисниците во Општина Карпош на улиците „Прашка“ и „Козле“, како и од булевар „Партизански одреди“, пренесуваат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Тие од ЕВН Македонија АД, добиле известување дека утре без електрична енергија од 9 до 15 часот ќе останат корисниците од дел од ул. „Прашка“ од бр.14 до бр.30., од 09.30 до 14.30 часот – дел ул.„Козле“ од бр.48 до бр.54., а од 08.45 до 12 часот – дел од корисниците од бул. „Партизански одреди“ згр.бр.149 – Порта Влае.

Би можело да ве интересира

Реконструкција на повеќе улици во Карпош

Ана Ололовска

Брат-близнак ги тепал сестрата и мајката во Карпош, им се заканувал со нож

Жарко Настоски

Општина Карпош со комуникациски протоколи за родова еднаквост

Ана Ололовска

Јакимовски ќе одговара за злоупотребите со јавните набавки, Русковска смета дека тоа дело му останува

Општина Карпош ќе субвенционира трошоци за нови велосипеди

Ана Ололовска

Панел дискусија во Карпош: Вклучувањето на младите лица со попреченост мора да се одвива секојдневно и пандемијата да не претставува пречка

Ана Ололовска