Автомобил паднал на железничка пруга во Градско, повредени пет лица

Од:

Во Градско попладнево околу 19 часот, автомобил што се движел во близина на бензиска пумпа паднал од патот на железничката пруга. Повредени се пет лица.

Како што информириа д-р Василка Пановска Поп-Стефанова, началник на Брза Помош, повредените по укажаната помош се пренесени во Ургентниот центар на велешката болница.

Портпаролката на ЈЗУ Општа болница во Велес, Елеонора Јованова изјави дека кај сите повредени биле констатирани помали телесни повреди, по што се пуштени на домашни лекување.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Ана Ололовска

Пренасочен сообраќајот на патот Охрид – Кичево кај Врбјани поради сообраќајка

Ана Ололовска

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Ана Ололовска

Тешко повреден мотоциклист откако паднал на коловозот во Битола

Ана Ололовска

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска