Артан Груби доживеа сообраќајна несреќа

Од:

Утрово околу 10 часот пратеникот од ДУИ, Артан Груби доживеа сообраќајна несреќа, во која е причинета само материјална штета, пишува Тетовасот.

Груби за порталот вели дека несреќата се случила на улицата Варшавска, каде за среќа нема повредени туку е причинета само материјална штета.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Цела влада на чело со Груби се собра за копање една дупка

Артан Груби: Законите за „Бехтел и Енка“ нема да паднат на Уставен

Орце Костов

(ВИДЕО) Груби од Прилеп: Ни свети Мицко нема да го запре проектот, качете се на возов кој оди кон Брисел

Орце Костов

Грковска: Антикорупциска сè уште не ја доставила претставката дека Груби го користи министерството за партиски средби

А1он

Ќе се работи 60 часа неделно на сите владини проекти, не само на „Бехтел и Енка“

Орце Костов

Груби во Министерството за политички систем држел партиски состаноци, Антикорупциска ќе ја алармира Грковска

Катерина Павлова-Николовска