Арсовски: Уставни измени со ВМРО-ДПМНЕ нема да се случат

Од:

Власта секојдневно се обидува да го покрие сопствениот неуспех и тоа им стана практика меѓутоа не им поминува. Во обид да го затскрие својот неуспех се обидува да ги обвини ЕУ за нивниот неуспех или пак ВМРО-ДПМНЕ за недоволна борба за она кое што тие го направија како предавство. Граѓаните се свесни и не им успеа ништо од тоа. И на крајот од денот граѓаните повторно се свесни каква катастрофална национална политика води СДСМ и оваа Влада рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски.

dobivaj vesti na viber

Да потенцирам уште еднаш јасно и гласно, уставни измени со ВМРО-ДПМНЕ нема да се случат, во ниту еден случај нема да се случат. Граѓаните шамарот на власта за предавството најпрвин треба да им го удрат на референдум, а потоа и на избори кога ќе ги однесат буквално до расформирање со поразот со кој што им го нанесат. Нема промена на Уставот на Република Македонија под овие околности, по ниту една цена. Јавно повикуваме и како партија и како политичари од оваа партија да поддржиме референдум, сите заедно да повикаме и шансата да одлучува да ја има народот да донесе одлука, а не да ја носат одлуката политичарите кои што се корумпирани од власта за нивното лично коруптивни интереси. Одлуките на власта, одлуките на политичарите од СДСМ не се во интерес на граѓаните вели Арсовски.

Не смее повеќе разочарувања, не смее повеќе неуспеси и народот не смее повеќе да губи надеж. Доволно генерации пропаднаа заради владите на СДСМ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДС не поддржуваат фашизам зошто поддржаа отворање на културен клуб со името на фашистот Цар Борис

Ковачки го тужи Ковачевски: Тоа што си приложил документ дека си трајно неспособен е факт од кој не можеш да избегаш, и не ти дава за право да лажеш за друг

Ана Ололовска

Мизрахи: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе закон за измена на Законот за здруженија и фондации

Ана Ололовска

Мицкоски: Ветуваа живот, а донесоа соларни и марихуана картели, корупција, криминал, економија во распад

Ана Ололовска

Томовски: Три месеци Владата не носи закон за регулирање и превенција на здружение како тоа за Цар Борис

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ја зголеми цената на струјата за 2.5 пати, со Мицкоски имавме 4-та најевтина струја во Европа

Ана Ололовска