„Анима Мунди“ најавува протест в недела во Скопје

Од:

Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ најави јавен собир во недела во 12.30 часот на Плоштад Македонија во Скопје под мотото „Македонија против насилство врз животните!“.

„Масовна стерилизација, а не масовна елиминација на животните – на улица, или во стационари како скопско Вардариште. Забрана на слободната продажба на отрови кои се опасност за здравјето и животот на сите. Полиција за животни под итно животни зошто е повеќе од очигледен фактот дека насилството врз животните е декаден срам и обележје на Република Македонија. За насилниците казна затвор“ стои во повикот за протестот.

Би можело да ве интересира

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

Реакција на Анима Мунди: Градоначалникот да даде имиња на сите за кои инсинуира дека оствариле профит

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он