(ВИДЕО) Андреа се извини за знамето: Не беше од омраза, се гордеам од каде доаѓам

Од:

Во видео кое е објавено и на официјалната страна на Евровизија, македонската преставничка Андреа се извини за фрлањето на македонското знаме додека ја фотографираа.

dobivaj vesti na viber

-Видов што се случува по медиумите и едноставно не ми се верува зошто последниве неколку дена единственото нешто што го правев деновиве е гордо се движев насекаде и го покажував гордо македонското знаме.

Но во момент каде што ме снимаше камерата и ме фотографираа побараа да го нема македонското знаме. Делегацијата беше навистина далеку од мене и јас одлучив во момент, да го фрлам знамето. Не беше од омраза, зошто јас се гордеам што доаѓам од тука и затоа ми е малку бесмислено зошто се случува ова.

Навистина сум тука да ја претставам Македонија во најдобри светло и се надевам дека можеме да продолжиме во ова евровизиско искуство со позитива. Тука сме да уживаме, не ми беше намера да навредам некого, ако го направив тоа се извинувам, го носам знамето со мене секаде каде што одам и се надевам дека можеме да поминеме со ова, изјави Андреа во снименото видео.

Би можело да ве интересира

Евровизија 2023 нема да се одржи во Украина, Велика Британија може да биде домаќин

А1он

„Калуш оркестар“ го продадоа евровизискиот трофеј за да соберат пари за украинската армија

Ана Ололовска

Нов скандал за мамење на Евровизија, Романија тврди: Не и дадовме 12 поени на Украина!

Ана Ололовска

Реакција на Русија за победа на Украина на Евросонг

Катерина Павлова-Николовска

НАТО: Победата на Украина на Евросонг ја покажува поддршката што ја има земјата

Катерина Павлова-Николовска

Италијанската полиција спречила напади на проруски хакери за време на Евросонг