Албански државјанин обвинет за фалсификување на пасош

Од:

Обвинителен предлог против 28-годишен државјанин на Република Албанија за фалсификување патна истправа денеска покрена Основното јавно обвинителство Скопје, соопшти ЈО.

На 6 ноември, на Меѓународниот аеродром Скопје, при чекирање на билетот, лажна исправа употребил како вистинска.

-Тој искористил лажен француски пасош на друго име, кој според сите заштитни белези се разликувал од оригиналниот примерок на француска патна исправа, информираат од Јавното обинителство.

Би можело да ве интересира

Обвинителството поведе постапка против едно лице за убиство од небрежност за смртниот случај со младиот ловџија од Прилеп

Ана Ололовска

Во 2019 година благо зголемување на примената на посебни истражни мерки, покажува извештајот на јавниот обвинител

Ана Ололовска

ЈО: Уште еден осомничен за пронајдени дрога и оружје во Сингелиќ, определен притвор

Ана Ололовска

ВИДЕО: Обвинителите ќе се оценуваат врз основа на шестмесечен извештај со увид во шест предмети, а судиите врз увид во 10 предмети

Ана Ололовска

Маричиќ, Јовески и Здравев ќе ја презентираат методологијата за прочистување на правосудството

Ана Ололовска

Обвинение за употреба на фалсификувани документи против двајца албански државјани

Ана Ололовска