Акцијата во Скопје е за неовластено тргување со културно наследство, се претресуваат фирми, се апсат и осомничени

Од:

Апсењата и претресите на подрачјето на Скопје се поврзани со неовластено тргување со културно наследство, потврдуваат извори на А1он.

Акцијата, според нашите информации се одвива по барање на Обвинтиелствто за гонење на организиран криминал и корупција, а освен десетината уапсени, опфатени се и неколку фирми со седиште во Скопје.

МВР пак, повеќе информации најавува во текот на денот, кога ќе биде завршена целата акција.

Би можело да ве интересира

Уапсен е заменикот на Шојгу, осомничен е дека примил поткуп

Горан Наумовски

Претреси во Битола, приведени двајца дилери, пронајдена дрога

А1он

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески

Приведен 23-годишен дилер во гостиварско

А1он

Приведени три лица во дебарско, затекнати при незаконит лов

А1он

Тројца изнесени со лисици, дел не се појавиле на работа – апсења за скандалот Онкологија

Анита Петровска Рајковиќ