Ајдари: „Беса“ е задоволна од изборниот резултат во Кичево и Пласница

Од:

Претседателството на огранокот на Движењето „Беса“ во Кичево е задоволно од изборниот резултат што го постигнале во Кичево и Пласница.

– На овие избори се чувствуваме горди бидејќи како движење „Беса“ и како дел од коалицијата „Можеме“, успеавме да освоиме над 1200 гласа. Тоа се гласови на искрени луѓе кои му веруваат на движењето „Беса“ и на оваа коалиција, изјави Исен Ајдари, преседателот на огранокот на „Беса“ во Кичево.

Додаде дека можеби потфрлиле во регионот на Зајас и Осломеј, но оти во моментот анализираат што е причината за таквиот резултат.

Би можело да ве интересира

Средба на партнерите од коалицијата „Можеме“: Беса го добива ресорот Земјоделство

А1он

Усогласување на владината програма и распределба на кадри во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Ана Ололовска

Лидерите на албанските партии тактизираат – нема одлука дали ќе се појават на средба со Ахмети

Габриела Димковиќ-Мишевска

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциската да отвори случај за финансирање на изборната кампања на СДСМ

А1он

Уште пет дена за договор за нова влада

А1он

СДСМ: Продолжуваат разговорите за нова влада со полн четиригодишен мандат

А1он