Адеми не поднесува оставка

Од:

Ниту јас, ниту еден албански министер нема поднесено оставка, за разлика од нашите колеги, изјави министерот за образование Абдулаќим Адеми.

dobivaj vesti na viber

Oваа изјава Адеми ја дал за Порталб откако во медиумите се проширија неофицијални информации дека и тој поднел оставка.

Би можело да ве интересира

Динамо Загреб на Аријан Адеми пријави четворица позитивни на Ковид-19

Катерина Павлова-Николовска

Адеми бара настава со физичко присуство, онлајн настава ќе дозволи само ако биде принуден

Кристијан Ландов

Адеми: Ја прекинавме тридеценсиката изолација, ја донесовме земјата до интеграција

Драган Поповски

Адеми: Делата на Стерјо Спасе мост помеѓу Албанија и Северна Македонија

А1он

Милчин до Адеми: Како не ти е срам, пицеријата кај чинарот е скала?

Татјана Ташкова

Адеми-Стојберг: Данска наскоро ќе го потпише протоколот за НАТО, со постојана поддршка и за интеграцијата во ЕУ