37 возачи казнети за брзо возење во Охрид и околината

Од:

Изречени се 37 казни за брзо возење на територијата на СВР охрид, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (21.12.2021) во периодот од 08.00 до 12.00 часот на територијата на СВР Охрид спроведена e зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 37 возачи. Од нив 24 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 13 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, се наведува во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

Пливачи со години не добивале награди од охридскиот маратон, Пецаков им пратил покани и чека одговори

Кристијан Ландов

Приведен крадец од тетовско, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Ана Ололовска

Приведен крадец во Прилеп, фатен на дело

Горан Наумовски

Приведени дилери од Гостивар, пронајден хероин

Горан Наумовски

167 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење