30 дена притвор за насилник од Скопје

Од:

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното обвинителство поднесоа кривична пријава за извршено кривично дело „насилство“ против Е.А. (40) поради тоа што на 28.11.2022 во угостителски објект во Скопје со остар предмет му нанел повреди на Д.Ј.

На 09.12.2022 од полициски службеници Е.А. е уапсен и е предаден на обвинителството и изнесен пред Судија на претходна постапка, при што му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Би можело да ве интересира

Обвинителството бара притвор за двајцата дилери уапсени на автопатот Гостивар-Тетово

Горан Наумовски

Обвинителството бара притвор за петмината уапсени дилери

Горан Наумовски

Продолжува притворот за двете лица осомничени за грабнување на внукот на Љубе Бошкоски

Орце Костов

Обвинителството потврди: две лица имаат информации за киднапирањето на внукот на Љубе – се бара притвор

Анита Петровска Рајковиќ

Насилник со нож нападна момче во автобус на ЈСП

Горан Наумовски

ОН: Австралија мора да ја укине мерката задолжителен притворот за имигрантите, особено притворањето деца