26-годишник се обидел да силува малолетничка

Од:

Четириесетгодишна кавадарчанка вчера пријавила во полиција дека 26-годишен ваташанец се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

dobivaj vesti na viber

Како што попладнево информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведено момче од струмичко поради обљуба на малолетничка

Тетовец намавувал на обљуба малолетничка од Косово

Горан Наумовски

Кај Зелениково пронајден човечки труп

Горан Наумовски

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Горан Наумовски

Во својот дом пронајден починат 54-годишен битолчанец

Ана Ололовска

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он