20-годишен газда од Виница „на диво“ градел хала во градот

Од:

20-годишен управител на фирма од Виница почнал да гради нов објект во градот, без да поседува дозвола за градба, соопшти полицијата.

„ОВР Виница поднесе кривична пријава против М.Д.(20) од Виница, управител на приватна фирма, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“, велат од МВР.

„Пријавениот, од јануари до март 2021 година на катастарска парцела во Виница започнал со изградба на нов објект – хала без да поседува соодветна документација, односно одобрение за градба“, се додава во кусото полициско соопштение.

Би можело да ве интересира

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

А1он

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери

Назим Буши од денеска ја извршува функцијата министер за внатрешни работи

Анита Петровска Рајковиќ

Осумгодишно девојче со хеликоптер пренесено од Скопје во Истанбул за операција

Пејачот Амар Османи е жртвата во пукањето на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски