19 годишник дивеел и кршел во полиција во Куманово, нападнал и полицаец

Од:

19 годишник од Куманово дивеел во полиција откако бил уапсен за поседување наркотични средства.

При претрес полицајците кај него пронашле марихуана и го привеле, но тој се опирал на апсењето и физички ги нападнал полицајците. Уапсениот не се смирил ни по приведувањето. Продолжил да дивее во полициската станива и искршил дел од инвентарот.

Од МВР во соопштението велат:

„На 25.03.2024 во 21.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.П.(19) од Куманово затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. Исто така, при приведувањето, физички нападнал полициски службеник, а подоцна оштетил и дел од инвентар во просториите на СВР Куманово. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

ЈОРСМ: Дадена наредба за обдукција на починатиот притвореник од Затвор Куманово

Сообраќајка на автопатот „Пријателство“ – удрил во паркирани автомобил и камион

Анита Петровска Рајковиќ

Повреден полицаец со пиритехничко средство по ракометен натпревар во Кавадарци

Прогласена епидемија на голема кашлица во Куманово

Катерина Ѓуровски

Дилер од Куманово со нож повредил полицаец

Горан Наумовски

МВР: Приведени се разбојниците кои пукаа и ограбија кумановец