„Анима мунди“: Ужас на скопските улици, се превезува распнат коњ

Од:

Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ објави вознемирувачка фотографија на распнат коњ како со камион го превезуваат на скопските улици.

dobivaj vesti na viber

„Tолку отчовечени што ни ваков ужас на улица веќе не ни значи ништо – ова е лицето на Скопје и Македонија, кое треба целиот свет да го види и по кој треба да нè препознае! Ваков е третманот на животните кај нас! Итно бараме МВР и АХВ да реагираат и најстрого да го казнат лицето кое среде бел ден и во екот на сообраќајниот метеж во главниот град превезува обесен коњ! Ако ова помине неказнето, ние сме сите примитивци, без грам свест, осет, срам!“, апелираат од „Анима мунди“.

Би можело да ве интересира

Анима Мунди: Заштитата на копитарите постои единствено на билборди и единствено со финансиска поддршка

Ана Ололовска

Анима Мунди: Колење на јагниња во градинка во Делчево

Ана Ололовска

Анима Мунди прашува ако завршиле 102 кучиња заловени во 2020 год од ЈП Лајка

АХВ: Случајот ќе биде разгледан, а инспекторот повикан на разговор и соодветно процесуиран

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инспектор од Берово место да го заштити се изживува врз врзано јагне, живо принесено на маса

Ана Ололовска

Реакција на Анима Мунди: Градоначалникот да даде имиња на сите за кои инсинуира дека оствариле профит