Мицкоски: Заев ги понижи и ги изманипулира граѓаните

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред граѓаните во Виница истакна дека имал средба со голем број на граѓани и директно од нив слушнал дека граѓаните со СДСМ и Заев живеат многу лошо, во беда и сиромаштија, додавајќи дека на тоа мора да му дојде крајот а тоа е возможно само со поддршка на претседателските избори за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

-Ова не се само претседателски избори, ова е многу повеќе од тоа. Ова е крај со остатоците од транзицијата, ова е крај од криминалното семејство кое што ден денешен крстари по Европа со Мерцедес, Мајбах и Бентли. Ова треба да биде крај за недостоинствена Македонија, ова треба да биде крај за криминалците во Република Македонија и затоа ние е потребна победа, на 21 април масовно да излеземе и да го подржиме нашиот кандидат идниот претседател, Гордана Силјановска Давкова, рече Мицкоски.


Toj кажа дека Зоран Заев заборавил на сите ветувања кои што ги дал пред граѓаните потенцирајќи дека не е правда да се ветува загарантиран откуп и повисоки субвенции, а кога ќе дојде ден за откуп земјоделските производи остануваат на нивите необрани.

-Не е правда кога им ветувате на луѓето загарантиран откуп повисоки субвенции и стимулации во земјоделието, а кога ќе дојде денот и овде во Виница, и во Кочани и во Пелагонија останува необран на нивите, вели тој.

Мицкоски додаде дека Заев го понижал и ги изманипулрал граѓаните ветувајќи им дека кога ќе дојде на власт ќе ги открие сите нерасчистени убиства, додека сега од позиција, бега.

-Не е правда господине Заев кога ќе ги лажете децата починати трагично на Смилковското езеро, а денеска да бегате да ги погледнете во очи. Да им велите дека он знаете кој се вистинските сторители на тој немил настан. Не е тоа правда. Не е правда да велите дека живот ќе донесете а пекол донесовте во Република Македонија, потенцираше Мицкоски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Најголем проблем е замрзнатиот партиски имот, предложениот закон ги штити криминалите на СДСМ

Предраг Петровиќ

Неизвесен законот за ЈО пред распуштање на Парламентот, СДСМ подготвен за разговор, ВМРО анализира

Предраг Петровиќ

Можна лидерска средба Заев – Мицкоски

А1он

Спасовски и Мицкоски на литургија по повод Божик во Соборниот храм

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Мицкоски ќе предложи нов кандидат за технички министер во МВР

Габриела Димковиќ-Мишевска

Познати кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за министри и заменици во техничката влада, МВР останува неизвесно

Мери Јордановска