10-годишно дете од Гостивар е тешко повредено по удар од автомобил

Од:

Во гостиварската полиција во поладневните часови на 13 јуни било пријавено дека во Гостивар на улицата 101, автомобил „мерцедес“, кој го возел 50-годишен гостиварец, удрил во 10-годишно дете на велосипед.

Во незгодата, малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Гостивар, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Екипа од Полициската станица Гостивар извршила увид на местото на незгодата.

Би можело да ве интересира

Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Кристијан Ландов

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

А1он

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска