(ВИДЕО) Сведоштво на жената која посегна по животот: Да се убивам поради извршителката Весна, монструмот да ми го врати мебелот

Од:

Самохраната мајка Споменка Цубалеска е последната жртва на социјалниот геноцид, теророт кој го вршат извршителите.

Овој случај беше иницијатива „А1он“ да почне да ја истражува спрегата и самоволието помеѓу дел од извршителите и поединци од полицијата и судскиот систем.

„А1он“ ја чекаше на излезот од Клиниката за психијатрија во Скопје каде заврши по обидот да си го одземе животот. Споменка ја раскажа тортурата и бруталното изживување од извршителката Весна Јакимовска.

Целото сведоштво на Споменка Цубалеска во видеото погоре.

Би можело да ве интересира

ОЈО бара притвор за извршителка од Кичево, осомничена е за три кривични дела

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Монструмот повторно тропна на врата кај Цубалеска: Не сакам да бидам втората на која ѝ ја одзедоа куќата

Орце Костов

(ВИДЕО) Цубалеска: Мобилниот за кој клечев на колена пред извршителката излезе повреден од мебелот

Орце Костов

Насилен маж нападнал судски извршител

ВИДЕО: Извршителката ме тераше да клечам и да ја молам да ми го врати телефонот

Орце Костов

Извршителка незаконски објавила лични податоци