ВИДЕО: Извршителката ме тераше да клечам и да ја молам да ми го врати телефонот

Од:

Има ли лимит самоволното однесување на дел од извршителите во извршувањето на долговите? Дали луѓето треба да посегнат по својот живот поради бруталното изживување на извршителите брз граѓаните?

dobivaj vesti na viber

Случајот со самохраната мајка која остана без покуќнина поради долг на роднини и заканите на извршителката Весна Јакимовска, причина „А1он“ да почне да ја истражува спрегата помеѓу дел од извршителите и поединци од полицијата и судскиот систем.

Целата сторија на 23 септември во 12 часот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Граѓаните се охрабрија: Извршителката ме натера да си ја откупам куќата, еднаш од банката, еднаш од соседот

Орце Костов

(ВИДЕО) Цубалеска: Мобилниот за кој клечев на колена пред извршителката излезе повреден од мебелот

Орце Костов

(ВИДЕО) Сведоштво на жената која посегна по животот: Да се убивам поради извршителката Весна, монструмот да ми го врати мебелот

Орце Костов

(ВИДЕО) Извршители селат професорка: Тој што од мекиците од децата збираше пари сака да ми ја одземе куќата

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Очаен Русин уби двајца извршители кои дошле да му го исфрлат семејството на улица

Жарко Настоски

Извршителите се пофалија: Граѓаните и фирмите се финансиски дисциплинирани, тоа е наша заслуга

Жарко Настоски