Среќни часови во Нептун само на 17 август – Големи попусти и подароци на секој час!

Од:

Само овој понеделник 17-ти август HAPPY HOURS акција во Нептун со големи попусти и подароци на секој час! Посетете ги Нептун продавниците овој понеделник, разгледајте ги одличните понуди, купете и бидете потенцијален добитник на еден од 250-те подароци. Акцијата важи во сите 25 продавници на Нептун ширум државата, како и онлајн на нивната веб страна https://www.neptun.mk/. Не ја пропуштајте оваа шанса за шопинг по одлични цени со големи попусти и можност да добиете подарок!

Овој август Нептун го посвети на сите оние 300.000 домаќинства кои се дел од нивната “haPPy” лојална програма и имаат купувано производи изминативе шест години колку што и постои најголемата лојална програма во државава. Кампањата со назив “Нептун – Дел од вашиот дом” опфаќа повеќе категориски промоции во кои се опфатени најквалитетни уреди од најпознатите светски брендови по супер цени. Во кампањата на интересен начин се претставени секојдневни ситуации во кои голем дел од семејствата во нашата држава ќе се пронајдат.

Нептун Македонија има широка палета на услуги за своите клиенти како: лојална програма, инстант кредити, дополнителни гаранции, премиум достава, онлајн продажба, мобилна апликација за онлајн шопинг, кредитна и кешбек картичка haPPy MasterCard. Новост во Нептун е онлајн купувањето на рати преку брз кредит во соработка со ИутеКредит Македонија. Од овој месец купувачите ќе може брзо, лесно и безбедно преку својот мобилен или компјутер да аплицираат за купување на производи до 24 рати и се тоа без доставување на физички документи во продавница. Од комфорноста на својот дом ќе може да нарачате производ на нивната веб страна https://www.neptun.mk/ и да плаќате на рати. Овој начин на кредитирање при онлајн купување на производи е прв и единствен на пазарот во Македонија. Соработката помеѓу овие две иновативни компании придонесе за напредок на Е-трговијата во нашата држава. Само со вакви проекти и иновации можеме да го унапредуваме купувачкиот процес и да ги направиме услугите и производите подостапни за македонските купувачи.

„Нептун Македонија“ е дел од „Балфин“ една од најголемите приватни инвестициски групации во регионот и е позната по своите инвестиции во трговски центри, резиденцијални и комерцијални објекти, туристички проекти, како што Green Coast Resort и Vala Mar Residences, активности во модната и во рударската индустрија, како и во сферата на малопродажбата со „Нептун“, „Џамбо“, SPAR и други. „Балфин“ лани заедно со Комерцијална банка АД Скопје го комплетираше купувањето на Тирана банк. Под капата на „Балфин“ се голем број претпријатија кои функционираат во различни сфери, а сместени се во седум држави и бројат речиси 6.000 вработени. Покрај во Албанија, каде што е централата и нашата земја, групацијата е присутна со различни типови на проекти, и во: Австрија, Црна Гора, Косово, Босна и Херцеговина и Холандија.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Среќна недела во Нептун од 01-08 октомври – Големи попусти и до 60 рати без камата!

Ана Ололовска

Нептун со ново иновативно решение за онлајн шопинг – купувајте на рати отсега и онлајн!

А1он

Среќна недела во Нептун од 20-ти до 27-ми јули – Големи попусти и до 60 рати без камата!

Ана Ололовска

Најпознатите картички за лојалност во Македонија се happy картичките на НЕПТУН

А1он

„Lucky days” во НЕПТУН од 22-28 јуни – Пристигнаа најголемите попусти!

Ана Ололовска

Нептун прославува 6-ти роденден на haPPy картичката со големи попусти, подароци и двојно повеќе haPPy поени само на 18-ти јуни!

Ана Ололовска