Голем Gaming настан во НЕПТУН

Од:

НЕПТУН Македонија и годинава организира голем гејминг настан, со високо професионална техничка поддршка, кој ќе се одржи пред продавницата на Нептун во Ист Гејт Мол, на 10-ти и 11-ти јуни.

За сите присутни ќе биде организирана супер забава и дружење, ќе бидат доделени многу вредни награди за сите натпреварувачи. Сите гејмери, сите „зависници“ од адреналин, а особено фудбал фановите, се повикани на предизвикот од Нептун, ФИФА 2023.

Главна награда за победникот е ЛАПТОП ASUS TUF Gaming F15 RTX 3050 4GB.

Пријавувањето е до 05.06.2023, со пополнување на апликацијата која се наоѓа на следниот линк

Средствата од котизацијата ќе бидат донирани во СОС Детско село.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Хуманитарна кампања на Нептун Македонија: Заокружи сметка и донирај за СОС Детско село

Ана Ололовска

Марко Матераци за НЕПТУН Македонија

Заокружи сметка во Нептун и донирај за сигурна иднина на младите без родителска грижа

Ана Ололовска

„Singles’ Day – Само ДЕНЕС!” – голема акција на Нептун Македонија

Ана Ололовска

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

Предраг Петровиќ

Сертификат „ФЕР со потрошувачот“ за Нептун Македонија