„Алфа Ромео“ се враќа на пазарот со својата позната спектакуларност и перформанси

Од:

„Алфа Ромео“ во моментов произведува само два мали, економични компакти, што со својот модерен изглед ги привлекува главно купувачите од понежниот пол.

dobivaj vesti na viber

Некогаш мажевната италијанска компанија има намера да ја поврати својата стара слава со лансирање на 4Ц спортскиот автомобил,чија премиера се очекува годинава, а потоа ќе следи новиот Спајдер модел, развиван паралелно со новата Мазда МХ-5.

Затоа не треба да зачудува нестрпливоста на бројните фанови, кои од својот омилен бренд очекуваат модели со спектакуларен изглед и врвни перформанси. Доколку во тоа успее, Алфа Ромео повторно може да ги изработува тестостеронските ѕверки, кои влеваа стравопочит на патиштата.

Неодамна на Интернет се објавени компјутерските стимулации за ГТ моделот со две врати наречен 6Ц. За неговиот дизајн заслужни се Џорџ М. и Флориан Ј., а е инспириран од моделите од минатото на компанијата, но и линиите од новиот 4Ц. Не треба ниту да се споменува дека ваквиот автомобил би бил идеален додадок за поставата на италијанскиот производител, особено кога би бил опремен со 3.0-литарски V6 мотор.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Премиера на целосно новата Toyota bZ4X

Ана Ололовска

Премиера: Новата Opel Astra пристигна во Македонија

Ана Ололовска

Peugeot и Opel доминантни со своите гами на електрични и plug-in хибридни возила

Ана Ололовска

Новото лице на новиот ŠKODA KAROQ е тука!

Ана Ололовска

Поскапувањето го натера секој трет Германец да престане да вози, некои почнаа и да крадат гориво

А1он

ВИДЕО: Втората генерација на NX отвора комплетно ново поглавје за брендот Lexus

Ана Ололовска