ВИДЕО: „Афтер“ – Изложба на фотографии на Димитар Апостолов

Од:

Вечерва со почеток во 21:30 часот во Младинскиот културен центар во Скопје, ќе биде отворена изложба на фотографии насловена како „Афтер“, на фотографот Димитар Апостолов.

На самото отворање ќе има и музички перформанс на македонските музичари, Сашко Костов, Игор Стојановски, Сецко Сеад Хаџиќ и диџеј сет на Теа Шалдева.

Изложбата ќе може да се погледне до 14. април.

Би можело да ве интересира

Граѓански Центар АктивУм објави конкурс за фотографии за старо и ново Куманово

Ана Ололовска

Макрон кртитикуван поради контроверзна фотографија

Фотографијата на Иван Каратанов најдобра на конкурсот на „Транзен“

Ана Ололовска

Прв меѓународен самит за фотографија и видеографија

Ана Ололовска

Доделени годинaшните награди Жан Моне

Ана Ололовска

Врачување на наградата „Жан Моне“

Ана Ололовска

Leave a Comment

20 + four =