Трибина за вреднување на писателскиот труд

Од:

Во организација на Друштвото на писатели на Македонија денеска во Скопје ќе се одржи трибина на тема „Вреднувањето на писателскиот труд“.

Според ДПМ, на форумот писателите ќе имаат можност да проговорат за аномалиите во процесот на вреднување на книжевно-креативниот труд и да артикулираат начини за нивно надминување.

Модератор на трибината ќе биде Христо Петрески, а воведни искажувања ќе имаат Гоце Ристовски и Ана Мартиноска.

Трибината ќе се одржи во просториите на ДПМ и е од отворен карактер, а во неа ќе можат да се вклучат сите заинтересирани.

Би можело да ве интересира

ДПМ го распиша конкурсот за најдобра поетска книга

Ана Ололовска

Друштвото на писатели се простува од Данило Коцевски

Ана Ололовска

Почина писателот Миле Неделковски

Ана Ололовска

Поетите Михаил Ренџов и Мирослав Биелик добитници на „Книжевен жезол“ за 2020 година

Ана Ололовска

Врачени годишните награди на ДПМ

Ана Ололовска

Врачување на годишните награди на Друштвото на писателите

Ана Ололовска