Свечено отворање на „Црногорска соба “ во Вевчани

Од:

„Црногорската соба“ опремена со автентични експонати и предмети што го претставуваат идентитетот, културата и традицијата на Црна Гора денеска ќе биде отворена во ресторан „Виа Игнатиа“ во Вевчани.

dobivaj vesti na viber

Како што информираат од црногорската амбасада во Македонија, на свеченото отворање ќе присуствува министерот за надворешни работи на Црна Гора,Срѓан Дармановиќ, по што ќе биде одржана културно-уметничка програма.

Би можело да ве интересира

Костадиновска-Стојчевска: Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани добива целосно нов изглед

Ана Ололовска

Годинава, атрактивни содржини и учесници на Балканскиот поетски камп за млади “Ванчо Николески”

Швајцарската драма „Сигурност“ во Охрид

Ана Ололовска

Пуштен во употреба мултикултурниот центар „Коста Србакоски“ во Вевчани

А1он

Центарот за култура во Куманово успешно ја реализира програмата, во тек е реконструкција на театарот

Ана Ололовска

Делата од Младинската керамичка работилница претставени во Македонски Брод

Ана Ололовска