Поетесата Наташа Сарџоска настапи на 43. Плавски книжевни средби

Од:

Македонската поетеса Наташа Сарџоска настапи на годинашните 43-ти Плавски книжевни средби во рамки на Плавска културна есен во Црна Гора.

Сарџоска настапи со авторски поетско-музички рецитал во придружба на пијанистката Ема Попивода.

На овој книжевен фестивал беа поканети писатели, музичари и драматурзи од Србија, Босна, Косово, Хрватска и истакнати ликовни уметници во рамки на ликовната колонија што се одржува покрај Плавското Езеро.

Би можело да ве интересира

„Маџирмаалски поетски бранувања“ во НУБ

Ана Ололовска

Вечер на изведувачка поезија и музичко-сценски перформанс на Јухо Кууси

Ана Ололовска

Промоција на „Поезијата и возвишеното“ од Иван Џепароски

Ана Ололовска

Пехчевската поетеса Габриела Костадинова дел од зборникот „Збор во времето”

Ана Ололовска

Чествување по повод 90 години од раѓањето на Матеја Матевски

Ана Ололовска

Излезе од печат третата стихозбирка „Отвори ги очите“ на Љупка Антеска

Ана Ололовска