Јубилејно 10-то издание на „Земјотрес“ вечерва во МКЦ

Од:

Вечерва, со почеток од 19 часот во МКЦ ќе се одржи десеттото јубијелно издание на фестивалот на независна музика „Земјотрес“.

dobivaj vesti na viber

На три музички подиуми ќе настапат најсвежите артисти од домашната музичка сцена:
• 350teric
• Андреја Салпе B2B Galatheia
• Авелина
• Basement Cult
• Corrosion
• Cruel
• Cut Your Nipple
• Demency
• Kanton6
• Lufthansa
• Мамут
• Марија Каева
• Марко Рикалоски
• Михајло Дојчиноски
• Мирко Попов Quartet
• Room 313
• S.A.M
• Sexy Marsa & Friends
• Shirshaja
• Taxi Consilium
• Xajka

Настанот ќе се реализира согласно актуелниот протокол за организирање настани во затворен простор.

Би можело да ве интересира

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Ана Ололовска

Мистериозниот електро – поп бенд „Nipplepeople“ со сценски настап во Скопје

Ана Ололовска

Загревање за Cinedays – Европско патувачко кино под отворено небо

Ана Ололовска

Kалифорниската нојз панк супергрупа Deerhoof на „Здраво млади“

Ана Ололовска

„A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ!

Ана Ололовска

Влатко Стефановски по 40 години во МКЦ

Ана Ололовска