Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Петок, Февруари 12, 2016
Навигација: Почетна » Македонија

Македонија

Магла на повеќе патни правци

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози. Магла со видливост од 50 до 100 метри има кај Страцин, Сарамзалино, Павлешенци, Велес, Неготино и Петровец. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните Читај повеќе

Променливо облачно со повремен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ...Читај повеќе

Ременски: Милионите кои Груевски и фамилијата ги украдоа, ќе ги вратиме кон граѓаните

Шест члено семејство сме, под ќирија живееме. Добивав 6.600 денари социјaлна помош и таа ВМРО-ДПМНЕ ми јa намали на 3.300. Ќиријата ми е 2.500 денари. Како да ги платам месечните ...Читај повеќе

(ВИДЕО) Шекеринска на Канал 5: Груевски седум минути не смеевте да го прекинете, оставете ми простор да одговорам

Заменик претедателот на СДСМ, Радмила Шеќеринска на гостувањето после 8 години во Канал5 присуствуваше на уште едно напнато интервју со прашања кои потсетуваа на речникот на ВМРО-ДПМНЕ. Меѓу првите ...Читај повеќе

Спасовски во Велес: Секој којшто направил криминал ќе одговара

Генералниот секретар на СДСМ и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, придружуван од Пеце Мирчевски, претседател на Комисијата за животна средина и Тања Ковачева, член на извршниот одбор на ...Читај повеќе

Гарет: Балансираноста и непристрасноста – клучни принципи за одговорно и веродостојно покривање на политичките настани

Амбасадорот на Велика Британија, Чарлс Гарет, излезе со коментар за гостувањето на лидерот на опозицијата Зоран Заев на вестите на Сител ТВ. „Го гледав Дневникот на Сител вчера вечер. ...Читај повеќе

Турските медиуми пишуваат за навредата во вестите на Сител

Еден од најтиражните весници во Турција, Милијет пишува за „скандалот“ во Македонија кога новинар на вести на лидерот на опозицијата му кажа „лажеш како Турчин“. -На приватната телевизија Сител, ...Читај повеќе

Забрана за камиони на патот Маврово – Дебар поради снег

На патниот правец Маврово – Дебар, поради обилни врнежи од снег, е воведена забрана за движење на тешки моторни возила. Како што соопшти АМСМ, забраната е воведена од 15 ...Читај повеќе

(ФОТО) СДСМ: „Случајните средношколци“ се активисти на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Курир повторно манипулираат со јавноста, денеска со младите. Во обид да се прикаже задоволство од проектите за млади на Владата, Курир испитува „случајни средношколци”. Фотографиите во ...Читај повеќе

Разбуди го инженерот во себе – Биди дел од ЕBEC2016!

БЕСТ Скопје го најавува седмото по ред издание на ЕВЕC (European BEST Engineering Competition) – најголемиот инженерски натпревар во Европа коj ќе се одржи од 16-ти до 18-ти февруари во просториите на ...Читај повеќе

Сообраќајка на патот Кавадарци-Прилеп

Поради сообраќајна несреќа од 14:30 часот во целосен прекин е сообраќајот на магистралниот пат Кавадарци-Прилеп, кај тунелот во близина на село Фариш, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).Читај повеќе