Злосторство во Полска: Пронајдени тела на три бебиња, мајката осомничена за убиство и инцест

Од:

Полицијата пронашла тела на три новороденчиња во подрум на семејна куќа во селото Черники, Полска.

Државниот обвинител во саботата потврди дека е уапсена жена (20) која е осомничена за убиство, но и за инцест. Германските медиуми јавуваат дека истрагата се води и против нејзиниот татко (54).

Во петокот вечерта полицијата пронашла мртво новороденче во село југозападно од Гдањск. По дополнително претрес на куќата, полициските службеници пронашле уште едно тело на бебе во поодмината фаза на распаѓање.

Полицијата на крајот го пронашла и третото мртво бебе, по што се огласил државниот обвинител.

Заднината на злосторството се уште е нејасна.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Се урна авион во Полска, засега не се знае дали има преживеани

Грозоморно убиство ја потресе Велика Британија: Со нож е убиен е 14-годишно девојче

Пронајден е осомничениот за убиството на сопругата и двете ќерки на коментатор на Би-Би-Си

Убиецот од Лондон со самострел уби мајка и две ќерки, третата ќерка случајно не била дома

Горан Наумовски

Полска се подготвува за голема војна

Сопругата и ќерките на познат новинар на Би-Би-Си убиени во напад во Лондон: Потрагата по напаѓачот се уште трае

Горан Наумовски