Зградата се урна по пожар, загинаа 20 лица

Од:

Најмалку 20 лица, меѓу кои и шефот на Дирекцијата за цивилна одбрана на Ирак, се повредени откако денеска се запали комерцијална зграда во Багдад.

По избувнувањето на пожарот, зградата се урнала.

Ирачката новинска агенција соопшти дека директорот за цивилна одбрана Кадим Бохан, заедно со неколку пожарникари, биле на местото на несреќата кога зградата се урнала, пренесе АП.

Причината за пожарот засега е непозната.

Би можело да ве интересира

Во Багдад продолжува политичката криза и после крвавите судири

Најмалку 15 убиени по повлекувањето на ал-Садр од политиката

Двајца американски и еден британски војник загинале во ракетниот напад врз ирачката база „Ал-Таџи“

Ландов