Земјотрес од 5,3 степени во Канада

Од:

Земјотрес со јачина од 5,3 степени е регистриран на западниот брег на Канада, соопштија утрово властите.

Првиот послаб земјотрес е регистриран во 1 часот и 27 минути по локално време, на 166 километри западно од Порт Елис во Британска Колумбија.

По еден час, е регистриран уште еден земјотрес во истата област, чиј епицентар бил на длабочина од 10 километри.

Нема информации за повредени или штети, ниту е издадено предупредување за цунами.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пукање во Торонто, потврдена една жртва и повеќемина повредени лица

Ана Ололовска

Премиерот на Канада го распушти Парламентот и распиша избори

ВИДЕО: Ураганот Доријан стаса до Канада, стотици илјадници луѓе останаа без струја

Ана Ололовска

Ураганот „Доријан“ се движи кон Канада

Ана Ололовска

Мечка уби жена во Канада

Ана Ололовска

И Канада е против враќањето на Русија во Г7

Ана Ололовска