Вооружена пресметка меѓу две групи во Турција: Три лица загинаа

Од:

Вчера вечер имало пукање во кафетерија во Истанбул, во кое има мртви и ранети.

Според турските медиуми, загинале три лица, а петмина се повредени.

Две ривалски „екипи“ се сретнале во кафулето, за да се обидат да го надминат меѓусебниот конфликт, но дошло до расправија која прераснала во вооружен судир.

Престрелката се случила во Истанбул во областа Ускудар.

„Дискусијата помеѓу две групи во барот на улицата Ајазма околу 20 часот прерасна во вооружена пресметка. Три лица загинаа, а двајца од петмината повредени се во животна опасност“, соопшти Кабинетот на гувернерот на Истанбул.

Би можело да ве интересира

Се урна зграда во Истанбул, луѓе останаа заробени под урнатините

ЕУ увезува руска нафта преку турските пристаништа

Турција: Едно лице е тешко повредено во експлозија во зграда

Спасени сите кои беа заробени на жичарницата во Анталија

А1он

На протестите во Турција загина маж, четири лица се повредени

Откриена причината за пожарот во ноќен клуб во Истанбул во кој загинаа 29 лица