Во САД: Камион на FedEx се преврте преку мост, петмина се повредени

Од:

Камион на FedEx се преврте преку мост во Питсфорд, Њујорк, при што беа повредени пет лица, меѓу кои и едно дете.

Инцидентот се случил околу 8.30 часот, изјави шефот на противпожарната станица Хенриета, Марк Чолах.

Од полицијата велат дека при несреќата камионот од страна удрил во друго возило.

– Првите лица кои реагирале на местото на настанот го нашле возачот на FedEx свесен, на страната на патот и надвор од камионот, рече Чолах.

Во второто возило повредени се четири лица, меѓу кои и едно дете.

Сите петмина биле пренесени во болница во Рочестер со, како што изгледа, полесни повреди. Чолах наведува дека во моментот на несреќата камионот FedEx бил празен и поради тоа жртвите се здобиле со полесни повреди.

„Да беше полн, целиот камион ќе паднеше од мостот. Прашање е дали возачот ќе преживее во тој случај“, рече тој.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Олуите и торнадата во САД однесоа 23 жртви, 300 илјади луѓе без струја

Пет лица загинаа во торнадо во Ајова, десетици се повредени

(ВИДЕО) Голема несреќа во Мексико: Силен ветер ја сруши бината на предизборен митинг, има мртви

Едно лице почина, а друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип

Три лица загинаа во авионска несреќа во САД

Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

Горан Наумовски