Во Иран за еден ден регистирирани 107 смртни случаи од Ковид-19

Од:

Иранските здравствени власти соопштија дека во изминатите 24 часа регистрирани се 107 починати лица од последици од Ковид-19.

Тоа е најголема бројка на починати во последните два месеца.

Во Иран со новиот коронавирус вкупно се инфицирале 187.427 луѓе, од кои 8,837 починаа, а оздравеле 148,674 луѓе.

Би можело да ве интересира

Новиот претседател на Иран надеж за милиони граѓани, вети либерализација на општеството

Путин: Односите меѓу Москва и Техеран се пријателски, убеден сум дека изборите нема да влијаат на тоа

Иран се заканува со „војна за уништување“ доколку Израел го нападне Либан

Од Русија стигна соопштение: Наскоро ќе се потпише голем договор со Иран

(ВИДЕО) Иран и Шведска разменија затвореници

Телеграма за сочувство до раководството и до иранскиот народ, упати претседателот на Левица, Димитар Апасиев