Во Иран за еден ден регистирирани 107 смртни случаи од Ковид-19

Од:

Иранските здравствени власти соопштија дека во изминатите 24 часа регистрирани се 107 починати лица од последици од Ковид-19.

dobivaj vesti na viber

Тоа е најголема бројка на починати во последните два месеца.

Во Иран со новиот коронавирус вкупно се инфицирале 187.427 луѓе, од кои 8,837 починаа, а оздравеле 148,674 луѓе.

Би можело да ве интересира

Хакери од Иран објавија податоци за 105 илјади осомничени Албанци

А1он

Иран: Уапсени деветмина странци во врска со протестите против носењето хиџаб

Талибанците пукаа во воздух за да ги растераат Авганистанките кои протестираа пред Амбасадата на Иран во Кабул

А1он

Иранките масовно ги потстрижуваат долгите коси

Горан Наумовски

Иранскиот претседател го осуди хаосот што се шири со протестите низ земјата

ОН повикаа Иран да не употребува „премногу сила“ врз демонстрантите

А1он