(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне

Од:

Хејли Луиз Пирс (54) од Велика Британија изгоре жива откако во Турција и се запали камперот во кој престојуваше со нејзиното момче.

Таа беше на одмор во турскиот пристанишен град Бодрум кога нејзиното камперско комбе се запали наводно од електрична греалка.

Британката и нејзиниот дечко Турчин сфатиле дека пожарот брзо го зафати возилото и направиле очајнички обид да избегаат, но напорите на жената да стигне до вратата на камперот и да избега беа неуспешни и таа остана заробена.

Нејзиниот партнер, кој не е именуван, некако успеа да побегне и се лекува од изгореници.

Пожарникарите брзо пристигнаа на местото на пожарот, но не успеаа навреме да го изгаснат пожарот и да ја спасат Британка чие тело денеска е пронајдено во јагленисани остатоци од камперот.

Телото е пренесено на обдукција.

Истрагата е во тек.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Струмица изгореа две куќи, двајца повредени

(ВИДЕО) Турција во хаос: Мртви и повредени во големи пожари

Предраг Петровиќ

Најмалку пет лица загинаа во шумски пожари во Турција

(ВИДЕО) Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Ново Мексико

Поради пожарот итно се евакуирани околу 7.000 жители на Ново Мексико

Околу 16.000 месари-аматери се повредени при ритуалното колење животни во Турција

Горан Наумовски