(ВИДЕО) Страотно семејно насилство на Флорида: тројца убени меѓу кои и дете

Од:

Четири лица загинаа во семејна расправија во Орландо, Флорида, а меѓу жртвите има и едно дете, соопшти денеска началникот на градската полиција Ерик Смит.

– Во полиција рано утринава околу 2:28 часот е пријавен случај на семејно насилство, а кога екипата пристигнала на местото на настанот се слушнале истрели во куќата – изјави Смит на прес-конференцијата.

Осомничениот, кој бил вооружен, потоа излегол од домот и почнал да пука кон полицајците кои реагирале, јавува ABC News.

Полицијата возвратила, а осомничениот подоцна починал од повредите во полициски притвор.

Според полицијата, три лица биле застрелани во куќата.

Меѓу жртвите има и дете, кое било пренесено во болница, но подоцна им подлегнало на повредите.

Другите две жртви исто така биле убиени со огнено оружје.

Нивните имиња и возраст се уште не се објавени, но се наведува дека се полнолетни.

Би можело да ве интересира

Драма во Флорида: Се запали автомобил со деца во него, додека мајката крадела од трговскиот центар

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Жестока борба: Човек скокна на алигатор кој се појави пред училиште

(ВИДЕО) Ужас на Флорида: Алигатор му ја одгриза раката на 23-годишно момче

Романци се уапсените за кражбатата на накитот вреден еден милион долари

ВИДЕО: Воз удри во камион што превезувал автомобили, возила летаа на сите страни

Ана Ололовска

Флорида донесе нов закон за абортус, Белата куќа: Ова е екстремно и опасно

Ана Ололовска