ВИДЕО: Силна експлозија во Индијанополис, евакуирани 200 луѓе

Од:

Најмалку двајца загинаа, а повеќемина се повредени во силната експлозија која се случи доцна синоќа на југот на Индијанополис.

Две куќи експлодираа, а пламенот предизвика пожар на најмалку уште две куќи и оштетија 18 објекти. Сеуште не е познато што ја предизвика експлозијата.

„Пламенот зафати повеќе куќи. Дури и полицијата кога стигна на местото на несреќата во прв момент не беше сигурна што се случува. Сцената која ја затекнавме беше надвор од реалноста, дури и за нас“, рече Марион коунти, шеф на полицијата за таа област.

Според американските медиуми, околу 200 жители се евакуирани.

Пожарникарите после час и половина успеаа да го изгаснат пожарот, но потрагата за можни жртви сеуште трае, иако не се знае дали има исчезнати.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6_gSMYPkviw

Би можело да ве интересира

Пет лица загинаа во торнадо во Ајова, десетици се повредени

Три лица загинаа во авионска несреќа во САД

(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот

Горан Наумовски

Волстрит порасна, но инфлацијата во САД не се намалува

САД се длабоко вознемирени од грузискиот закон за странски агенти

ВИДЕО: Девојче во САД злоставувано до смрт, таткот и маќеата ја држеле врзана во подрум

Катерина Ѓуровски