(ВИДЕО) Силен земјотрес во Богота, граѓаните исплашени бегаа на улица

Од:

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Богота, главниот град на Колумбија, соопшти тамошната геолошка служба.

Земјотресот доведе до евакуација на канцелариите и рестораните, јавува Ројтерс. Неколку минути подоцна следеше нов земјотрес, а голем број жители излегоа на улиците.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле

Горан Наумовски

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Бангладеш

Горан Наумовски

Земјотрес ја погоди областа кај Кршко во Словенија

Земјотрес ја потресе централна Италија