(ВИДЕО) Се урна хангар во Ајдахо, има загинати и повредени

Од:

Хангар во изградба се урна на аеродромот Боис во американската сојузна држава Ајдахо, при што загинаа три, а повредени се девет лица. Пет лица повредени се во критична состојба, се вели во соопштението на градот објавено во средата вечер.

Во соопштението на градот се наведува дека три лица загинале на лице место. Се наведува дека противпожарните бригади кои реагирале работеле на стабилизирање на местото и спасиле неколку жртви, додавајќи дека местото на настанот било хаотично. Не е познато што го предизвикало уривањето.

Официјални лица рекоа дека операциите на аеродромот Боис не биле засегнати.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Олуите и торнадата во САД однесоа 23 жртви, 300 илјади луѓе без струја

Пет лица загинаа во торнадо во Ајова, десетици се повредени

(ВИДЕО) Голема несреќа во Мексико: Силен ветер ја сруши бината на предизборен митинг, има мртви

Едно лице почина, а друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип

Три лица загинаа во авионска несреќа во САД

Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

Горан Наумовски