ВИДЕО: Путине, може ли селфи

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот белоруски колега Александар Лукашенко ја посетија црквата Свети Михаил Кронштатски во Санкт Петербург.

По посетата на храмот, двајцата претседатели излегоа на плоштадот, каде што беа пречекани од голем број луѓе. Сите сакаа да се сликаат со високите функционери.

Инаку, претседателот на Белорусија Александар Лукашенко е во дводневна посета на Русија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Кој е Вадим Красиков, атентаторот кој Путин сака да го извлече од Германија

Столтенберг: Нема индикации дека Путин е подготвен за мир

Путин: Модернизиравме 95 отсто од нуклеарните сили

Бајден го нараче Путин „луд кучкин син“

Карлсон: Ме следеа пред разговорот со Путин

Горан Наумовски

Путин: Не сакаме нуклеарно оружје во вселената