(ВИДЕО) Пукотница на Универзитетот во Лас Вегас, американските медиуми јавуваат за повеќе жртви

Од:

Полицијата влезе во кампусот на Универзитетот во Лас Вегас по извештаите за пукање. Полицијата на Лас Вегас интервенираше по дојавата за пукање со повеќе жртви во кампусот на Универзитетот во Невада (UNLV) во Лас Вегас, во близина на Бим Хол, а веста ја објави на платформата X.

„Се чини дека во овој момент има повеќе жртви. Избегнувајте ја областа и наскоро ќе имаме повеќе информации“, соопшти полицијата на X.

Полициската управа во Лас Вегас соопшти дека „во овој момент има повеќе жртви“.

Не е јасно колку поединци можеби биле цел, ниту засега се знае степенот на нивните повреди.

UNLV е на само неколку милји од местото на масовното пукање во 2017 година на музичкиот фестивал Route 91 Harvest, во кој загинаа најмалку 58 луѓе, а стотици беа повредени.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Исчезна петгодишно девојче на Флорида, полицијата ја пронајде во мочуриште

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Германската морнарица по грешка ќе собореше американски дрон во Црвено Море

Катерина Ѓуровски

Големи пожари во Тексас, пожарот зафати 500.000 хектари земја

Објавена нова проценка на САД: На Украина и се заканува катастрофа до пролет

ВИДЕО: Американец до смрт ја претепал 5-годишната ќерка, телото го чувал во торба