ВИДЕО: Престрелка пред седиштето на ЦИА

Од:

Агент на ФБИ отвори оган врз вооружен маж кој се појавил на платото пред главниот влез во седиштето на ЦИА во Вирџинија, соопштија властите.

Во соопштението на ФБИ се наведува дека осомничениот излегол вооружен од својот автомобил, поради што агенти на ФБИ отвориле оган и го повредиле.

Напаѓачот, кој досега не е идентификуван, веднаш бил пренесен в болница и засега нема информации за неговата здравствена состојба.

– Го анализираме инцидентот и ќе настојуваме колку е можно побрзо да дојдеме до конкретни заклучоци, се додава во соопштението на ФБИ.

Би можело да ве интересира

Вилијам Барнс официјално е нов шеф на ЦИА

Жарко Настоски

Кина е страшен противник и клучно е САД да ја победи, вели идниот директор на ЦИА

Жарко Настоски

Директорката на ЦИА поднесе оставка

Ана Ололовска

Оперативец на ЦИА загинал во Сомалија

Ана Ололовска

Бајден има двајца кандидати за директор на ЦИА

Ана Ололовска

Поранешни раководители на разузнавачки служби на САД најсериозни кандидати за директори на НСА и ЦИА

Ана Ололовска