(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Од:

Најмалку 35 лица настрадаа во пожар во градот Мангаф, на југот на Кувајт, јавија денеска локалните медиуми.

Според државните медиуми, пожарот се случил во зграда, пренесува Ројтерс.

Кувајтската новинска агенција Куна јави дека 39 се повредени.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пожар на аеродром во Њујорк, се вклучија алармите, се евакуираат патниците

Пожар зафатил неколку куќи во струмичко Ново Село, во гаснењето ангажирани и два хеликоптера

Пчелар од струмичко предизвикал пожар, при гаснењето добил изгореници

Пожар во беровската месност Безгашчево

По тринаесет дена пожарот кај Серта е целосно изгаснат

Повеќе од десет активни пожари, нема опасност по населени места

Горан Наумовски