(ВИДЕО) Објавена снимка: спасувачите ги носат телата по несреќата на Раиси

Од:

Иранската новинска државна агенција ИРНА објави снимка од местото на несреќата во која загина претседателот Раиси. На неа се гледа како спасувачите ги носат телата на жртвите.

Нема детали за тоа дали телото што се гледа на снимката е на претседателот Раиси.

Покрај Раиси, во хеликоптерската несреќа загина и министерот за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Иран и Шведска разменија затвореници

Телеграма за сочувство до раководството и до иранскиот народ, упати претседателот на Левица, Димитар Апасиев

Ким Јонг-ун испрати сочувство до Иран: Раиси беше извонреден државник и близок пријател

ВИДЕО: Ќерката на убиена Иранка ја прослави смртта на Раиси со алкохол и босанска песна

Путин: Раиси беше вистински пријател на Русија

Израел тврди дека не е вмешан во смртта на Раиси